Skončila okresní kola OFC

17.01.2010 12:05

VSETÍN – Od listopadu, s přerušením jehož příčinou byla epidemie chřipky, pokračovala v lednu okrsková a okresní kola Orion florbal cup ve florbalu starších žákyň kategorie IV, mladších žáků kategorie III a starších žáků kategorie IV. Z pověření OR AŠSK ČR Vsetín se sídlem ve Valašském Meziříčí pořádala vsetínská okrsková i okresní kola ve spolupráci se Školním sportovním klubem při ZŠ Luh Základní škola Vsetín-Luh 1544. Okrsková i okresní kola dívek proběhla v tělocvičně ZŠ Vsetín-Luh, okrsková a okresní kola chlapců obou kategorií pak ve vsetínské sportovní hale Na Lapači.

Vsetínského okrskového kola děvčat se zúčastnilo pět družstev. Do okresního kola se kvalifikovala družstva ZŠ Vsetín-Luh a ZŠ Hošťálková. V okresním kole jim byly soupeřkami ZŠ Dolní Bečva, ZŠ Horní Lideč a ZŠ Valašské Meziříčí-Vyhlídka. Do krajského kola, které se uskuteční v Uherském Brodě ve středu 20. 1. 2010, se po tuhých bojích probojovala děvčata ze ZŠ Vsetín-Luh.

Okrskového kola chlapců kategorie III se zúčastnilo devět družstev. Do okresního kola 12. 1. 2010 si zajistily postup ZŠ Vsetín-Luh, ZŠ Vsetín-Ohrada a ZŠ Liptál. Do krajského kola se po finálovém vítězství nad ZŠ Vsetín-Luh kvalifikovalo družstvo ZŠ Vsetín-Ohrada. To proběhne rovněž v Uherském Brodě v úterý 19. 1. 2010.

Okrskového kola chlapců kategorie IV, se zúčastnilo deset družstev a do okresního kola 11. 1. 2010 postoupila tři: ZŠ Hošťálková, ZŠ Vsetín-Trávníky a ZŠ Vsetín-Luh. Z dalších okrsků se kvalifikovala ZŠ Loučka, ZŠ Valašské Meziříčí-Křižn, ZŠ Valašské Meziříčí-Vyhlídka, ZŠ Horní Lideč, ZŠ Dolní Bečva, ZŠ Karolinka a ZŠ Valašská Bystřice.

Vítězem a postupujícím družstvem do krajského kola se po finálovém vítězství nad ZŠ Vsetín-Trávníky stalo družstvo ZŠ Vsetí-Luh. Krajské kolo uspořádá rovněž Uherský Brod a to ve středu 20. 1. 2010.

Celkově lze hodnotit akci jako úspěšnou. Když vezmeme v úvahu, že u děvčat se každého turnaje zúčastnilo cca 60 dívek a u chlapců v každé kategorii cca 100, respektive 120 žáků, pak je toto tvrzení na místě.

Jaroslav Kučera