Florbalovou ligu vyhrála vsetínská ZŠ Luh

VSETÍN (23.3.2010 20:54) – Bezmála stovka mladých florbalistů se včera vystřídala na palubovce sportovní haly Na Lapači ve Vsetíně. Konal se zde v pořadí čtvrtý a poslední turnaj XI. ročníku okresní florbalové ligy starších žáků základních škol Vsetínska a Hornovsacka.

Na hřišti postupně soupeřilo osm týmů, aby bojovaly O putovní pohár Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko. O celkovém vítězi však bylo rozhodnuto, ještě než všechna včerejší klání skončila. „Pohár, i díky výsledkům v předcházejících turnajích, vybojovali florbalisté reprezentující vsetínskou Základní školu Luh,“ prozradil generální manažer pořádajícího Centra sportu při ZŠ Vsetín-Luh Jaroslav Kučera a doplnil, že celkové druhé místo obsadil celek Základní školy Vsetín-Trávníky a bronzovou příčku vybojovali mladí florbalisté Masarykova gymnázia Vsetín.

Poháry a medaile, které organizátoři pro nejlepší týmy připravili, předal hráčům vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík. „Na posledním místě skončil v letošním ročníku tým Základní školy Vsetín-Ohrada,“ doplnil Kučera. Dvanáctého dubna proto změří v baráži o udržení síly s vítězem druhé okresní ligy, celkem Základní školy Halenkov. Hrát se bude znovu ve sportovní hale Na Lapači ve Vsetíně.

Autor: Max Frohn – redaktor VIN